Belgenin Basılması, Teslimi ve Yenilenmesi

Sınavlardan başarılı olarak belge almaya hak kazandığınızda, belgenizin hazırlanması ve teslim edilebilmesi için aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

 1. Belge almaya hak kazanmış olan adayların Web sitesinde “Sınav Ücretleri” sekmesi altında yayınlanmış olan MYK Sertifika Masrafı ücretini bir ( 1 ) hafta içinde aşağıda verilen banka hesabına yatırmaları gerekmektedir. Sertifika ücretinin bankaya yatırıldığına dair teyit alınan adayların isimleri belgelerinin hazırlanması için Mesleki Yeterlilik Kuruma’na iletilecektir.

  Banka : Ziraat Bankası Talas Şubesi

  Şube Kodu : 1439

  Alıcı Adı: Erciyes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

  IBAN No : TR58 0001 0014 3949 3067 0350 01

  Banka dekontu üzerindeki açıklama kısmında mutlaka AD – SOYADI ve T.C. Kimlik Numaranızı yazmalısınız.

  Dekont üzerinde  “ MYK Sertifika Masrafı Karşılığı” olarak belirtilmelidir.

 2. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından hazırlanarak tarafımızdan onaylanan belgeler, belge sahiplerinin “Personel Belgelendirme Başvuru Formunda” belirtmiş oldukları yöntemle  adreslerine veya belge sahibinin bağlı olduğu kurum yetkilisine kargo/posta veya elden  “Belge Teslim Formu” ile teslim edilecektir.
 3. Belge sahibi kişinin, belgesini kaybetmesi, belgenin yıpranması veya kişisel bilgilerindeki değişikliklerden dolayı belgesini yenilemek istemesi halinde belirlenen ücret karşılığı yeni belge hazırlanarak belge sahibine ulaştırılır.
 4. Europass Sertifika Ekine Nasıl Erişilir ?MYK Mesleki Yeterlilik Belgeleri için ulusal yeterliliklere ilişkin hazırlanan Europass Sertifika Eklerine  MYK internet sitesinden erişilebileceği gibi Europass Sertifika Eki belge alınan yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşundan da talep edilebilir.

BELGE SORGULAMA

Belge sahibi kişi,  WEB sitemizdeki, ADAY İŞLEMLERİ menüsünden yalnızca kendine ait olan bilgilere her zaman erişebilir.
Bilgiler, 3. kişilerin erişimine karşı koruma altındadır.